Voor de laatste wedstrijd van de heenronde ging Sporting op bezoek in het Stade du Roucourt van RFC Luik. De Luikenaars begonnen aan de wedstrijd met een puntje meer dan Sporting, en dus konden we met een zege een mooie zaak doen in de stand. Na de nederlaag tegen RWDM wisselde Hans Cornelis zijn ploeg op 1 plaats: Sam Van Aerschot verving Gil Van Moerzeke.

Beide ploegen begonnen met goede intenties aan de wedstrijd. Luik probeerde het vooral met voorzetten, terwijl Sporting het al combinerend probeerde op het kunstgras. Tot grote kansen leidde het echter niet. Enkel een ongelukkige deviatie van Brebels zorgde voor gevaar in de openingsfase. In de 25ste minuut werd Vervaque op rechts diepgestuurd door Boonen. Onze rechtsachter mocht ver komen, bracht de bal voor en via een verdediger belandde die bij Ntamack, die de bal onhoudbaar binnenschoot. De voorsprong voor Sporting was een feit. De wedstrijd kabbelde verder tot vlak voor de rust. Na een Lokerse hoekschop ging het snel naar de overkant via Da Silva, maar die faalde oog in oog met Brent Gabriël. Meteen daarna kreeg ook Sporting nog een kans, maar een hard schot van Van Daele was recht op de vuisten van de Luikse doelman Lejoly.

In de tweede helft schakelde de thuisploeg een paar versnellingen hoger. Toch was het Sporting dat een eerste grote kans kreeg na de rust. Dianganga kwam na een een-tweetje met Van Aerschot plots alleen voor Lejoly, maar zijn schot miste precisie om de doelman te kloppen. Een halve minuut later kreeg ook Luik een reuzekans, maar Atteri besloot net naast het doel. Het sein voor Luik om door te duwen, maar geen enkele poging was goed genoeg om een sterk keepende Gabriël te kloppen. Een blessure van Dianganga – die volgende week geschorst is tegen Beveren nadat hij zijn vijfde gele kaart pakte in de eerste helft – zorgde ervoor dat het tempo wat uit de wedstrijd verdween. Luik bleef aan de bal, maar het was Brebels die nog de beste kans had. Hij kon alleen op Lejoly af, maar knalde hard op diens vuisten. Met zijn laatste wissels organiseerde coach Englebert nog een echt slotoffensief van zijn ploeg. Enkele voorzetten en warrige fases in de zestien zorgden voor paniek, maar het geluk zat aan onze zijde en de verdediging was duidelijk gebrand om de clean sheet vast te houden. Na meer dan 98 minuten klonk het verlossende eindsignaal, waardoor Sporting de drie punten meeneemt naar huis en zo negende wordt in de stand.

Een felbevochten zege die deugd zal doen voor de spelers, een week voor de laatste wedstrijd van 2024. Dan ontvangen we Beveren op Daknam voor “den derby”. Hopelijk zien we dan een goedgevuld Daknam dat ons team naar de overwinning kan schreeuwen.

Opstelling: Brent Gabriël, Jarno Vervaque (81’ Thomas Marijnissen), Jeovanni Dianganga (68’ Massimo Decoene), Mats Lemmens, Naïm Boujouh, Cederick Van Daele (88’ Gil Van Moerzeke), Sebastiaan Brebels, Toon Janssen (88’ Robbie Van Hauter), Indy Boonen, Sam Van Aerschot, Samuel Ntamack

Gele kaarten: 17’ Jeovanni Dianganga (LOK), 40’ Flavio Da Silva (LUIK), 47’ Jonathan d’Ostilio (LUIK), 63’ Toon Janssen (LOK), 70’ Mats Lemmens (LOK), 81’ Jérémie Lioka Lima (LUIK), 90+1’ Brent Gabriël (LOK)

Goals: 25’ Samuel Ntamack (LOK)